KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8072071
*
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:54:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 15:07:30
1
1.000 kr
10/2 19:17:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 15:07:30 | 1 | 1.000 kr |
10/2 19:17:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45